Novela energetického zákona (Lex OZE II) je kompromis mezi energetickými firmami a spotřebiteli, ale rozvoji OZE hodně pomůže
Číst článekMožnost sdílet energii v rámci energetického společenství skrze distribuční síť, to je zásadní změna obsažená v návrhu novely energetického zákona (Lex OZE II), kterou Ministerstvo průmyslu a obchodu právě odeslalo Úřadu vlády ČR [1]. Stalo se tak po dlouhém vypořádávání připomínek, které poslaly další ministerstva, energetické firmy či obce [2]. Návrh novely obsahuje i zřízení […]